Latviski По русский

LATVIJAI VELTĪTS


  - Rīt, 8. novembrī, no plkst. 11.00 līdz 14.00 Latgales    Kultūrvēstures muzejā norisināsies Latvijas valsts svētku sarkanbaltsarkano lentīšu locīšana. 
Sadarbībā ar 2. Zemessardzes novada karavīriem un zemessargiem ikviens apmeklētājs varēs salocīt lentīti sev un citiem pilsētas iedzīvotājiem. Pēc LR Aizsardzības ministrijas iniciatīvas pirms sešiem gadiem ir izveidojusies tradīcija locīt sarkanbaltsarkanās lentītes. Salocītā lentīte Latvijas valsts karoga krāsās līdzinās skaitlim “11” un starptautiski pazīstamajai uzvaras zīmei “victory”. Nēsājot pie apģērba šo simbolu, mēs izrādām cieņu valstij, kurā dzīvojam — Latvijai.
Latvijas Republika tika proklamēta 1918. gada 18. novembrī, taču pēc valsts pasludināšanas tā vēl nebija brīva no svešām varām. No 1918. līdz 1920. gadam risinājās Latvijas Brīvības cīņas — cīņas par Latvijas valsts neatkarību. 1919. gada 11. novembrī Rīgā notika izšķiroša kauja, kurā Latvijas valsts armija uzvarēja Rietumu brīvprātīgo armiju jeb t.s. Bermonta karaspēku. Pieminot šo notikumu, 11. novembrī, Lāčplēša dienā, tiek godināti Latvijas Brīvības cīņu dalībnieki. 
Skolēni varēs piedalīties izglītojošās aktivitātēs kopā ar Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra Jaunsardzes departamenta 2. novada nodaļas jaunsargiem, kā arī iepazīt Trešās atmodas notikumus izstādē “Laipu liekot. Latvijas Tautas frontei — 25” un aplūkot 2012./2013. m. g. Rēzeknes pilsētas posma vizuālās mākslas olimpiādes skolēnu godalgoto zīmējumu izstādi par tēmu “Mana Latvija” (izstāde muzejā būs apskatāma līdz 20. novembrim).
No plkst. 14.00 līdz 15.00 — pasākums “Latvija — mūsu valsts”, kura laikā par starptautiskajām miera uzturēšanas operācijām un savu ikdienas darbu stāstīs 2. Zemessardzes novada karavīri un zemessargi. Apmeklētājiem būs iespēja piedalīties viktorīnā “Latvijas simboli un svētki ir tik dažādi!”.
Ieeja — brīva. 
- 12. novembrī plkst. 14.00 Latgales Kultūrvēstures mu-zejā — vēstures mirkļu pietura “Par Latviju!”. 
Šoreiz vēstures mirkļu pietura veltīta brīvības cīnītājiem, Lāčplēša dienas nozīmes izzināšanai un Latvijas Republikas apbalvojumam — Lāčplēša Kara ordenim, ko vairs nepiešķir, un tiem novadniekiem, kuri apbalvoti ar šo ordeni.
Ieeja: skolēniem, studentiem — Ls 0,50 (EUR 0,71); pieaugušajiem — Ls 1 (EUR 1,42)

Inese LOČMELE, 
LKM muzejpedagoģe
LĀČPLĒŠA DIENĀ
Pirmdien, 11. novembrī, 
- plkst. 16.00 Jēzus Sirds katedrālē — aizlūgums par kritušajiem karavīriem; 
- plkst. 17.15 no katedrāles līdz Miera ielas kapiem – lāpu gājiens un piemiņas brīdis pie obeliska Brīvības cīņās kritušajiem karavīriem kapsētā. 

Eduarda UTĀNA foto
"Rēzeknes Vēstis"
Komentāri (0)  |  2013-11-07 18:57  |  Skatīts: 5088x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ