Latviski По русский

LATVIJAI VELTĪTI IZGLĪTOJOŠI PASĀKUMI MUZEJĀ


 Rudenīgais novembris aizrit Latvijas valsts svētku zīmē: 11. novembrī atzīmējam Lāčplēša dienu, bet 18. novembrī – Latvijas Republikas proklamēšanas dienu. Arī Latgales Kultūrvēstures muzejā (Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 102) notiks vairāki pasākumi, uz kuriem aicināti gan skolēni, gan ikviens pilsētas iedzīvotājs.
 
8.novembra pasākumu afiša
DVD mācību materiāla “Atspīdums” foto
8.novembrī no plkst. 11.00 līdz 14.00 norisināsies Latvijas valsts svētku sarkanbaltsarkano lentīšu locīšana. Sadarbībā ar 2.Zemessardzes novada karavīriem un zemessargiem ikviens apmeklētājs varēs salocīt lentīti sev un citiem pilsētas iedzīvotājiem. Pēc LR Aizsardzības ministrijas iniciatīvas, pirms sešiem gadiem ir izveidojusies tradīcija locīt sarkanbaltsarkanās lentītes. Salocītā lentīte Latvijas valsts karoga krāsās līdzinās skaitlim „11” un starptautiski pazīstamajai uzvaras zīmei „victory”. Nēsājot pie apģērba šo simbolu, mēs izrādām cieņu valstij, kurā dzīvojam – Latvijai.
Latvijas Republika tika proklamēta 1918.gada 18.novembrī, taču, pēc valsts pasludināšanas, tā vēl nebija brīva no svešām varām. No 1918. līdz 1920.gadam risinājās Latvijas Brīvības cīņas – cīņas par Latvijas valsts neatkarību. 1919.gada 11.novembrī Rīgā notika izšķiroša kauja, kurā Latvijas valsts armija uzvarēja Rietumu brīvprātīgo armiju jeb t.s. Bermonta karaspēku. Pieminot šo notikumu, 11.novembrī – Lāčplēša dienā tiek godināti Latvijas Brīvības cīņu dalībnieki. 
Skolēni varēs piedalīties izglītojošās aktivitātēs kopā ar Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra Jaunsardzes departamenta 2.novada nodaļas jaunsargiem, kā arī iepazīt Trešās atmodas notikumus izstādē „Laipu liekot. Latvijas Tautas frontei-25” un aplūkot 2012./2013.m.g. Rēzeknes pilsētas posma vizuālās mākslas olimpiādes skolēnu godalgoto zīmējumu izstādi par tēmu „Mana Latvija” (izstāde muzejā būs apskatāma līdz 20.novembrim).
Plkst. 14.00-15.00 pasākums „Latvija – mūsu valsts”, kura laikā par starptautiskajām miera uzturēšanas operācijām un savu ikdienas darbu stāstīs 2.Zemessardzes novada karavīri un zemessargi. Apmeklētājiem būs iespēja piedalīties viktorīnā “Latvijas simboli un svētki ir tik dažādi!”
Ieeja uz pasākumiem brīva.
Jau novembrī vēstures stundas būs iespējams bagātināt ar jaunu DVD mācību materiālu „Atspīdums” par Trešās atmodas notikumiem Latvijā, Rēzeknē. “Atspīdums” ir video stāsts, ko veidojuši Latgales Kultūrvēstures muzeja speciālisti pēc muzeju, arhīvu krājuma materiāliem un cilvēku atmiņām. Arī šodienas iemūžinātie šķietami ikdienišķie mirkļi var kļūt par sākumu jaunam vēstures stāstam... Ar LR Kultūras ministrijas atbalstu sagatavotais mācību materiāls „Atspīdums” tiks dāvināts Rēzeknes pilsētas un Rēzeknes novada skolām – to varēs izmantot mācību, zinātniski pētnieciskajā darbā.

Informāciju sagatavoja Inese Ločmele,
Latgales Kultūrvēstures muzeja muzejpedagoģe
Komentāri (0)  |  2013-11-06 03:12  |  Skatīts: 8347x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ